Djokovic, Sharapova najlepsze nasiona na Wimbledonie

LONDYN (AFP) -

Djokovic trzyma trofeum po pokonaniu Rafaela Nadala w zeszłym roku

Serb Novak Djokovic zdobył trofeum po pokonaniu Hiszpana Rafaela Nadala w finale męskiej gry pojedynczej na Wimbledon Tennis Championships w południowo-zachodnim Londynie 3 lipca 2011 roku. zwycięzca Maria Szarapowa jest czołowym rozstawieniem kobiecych singli.

czym jest rajd w badmintonie

Obrońca Wimbledonu Novak Djokovic został potwierdzony jako pierwsze rozstawienie w tegorocznych singlach mężczyzn w All England Club, podczas gdy zwycięzca French Open Maria Sharapova jest najlepszym rozstawionym w singlu kobiet.

Serbski Djokovic, obecny numer jeden na świecie, został pokonany przez Rafaela Nadala w finale French Open na początku tego miesiąca, ale zachowuje pierwsze miejsce przed drugim rozstawionym Hiszpanem.

Porażka Djokovica z Nadalem w Paryżu oznaczała koniec serii trzech kolejnych finałowych zwycięstw wielkiego szlema nad światowym numerem dwa, które rozpoczęły się, gdy w zeszłym roku po raz pierwszy wygrał Wimbledon.

Sześciokrotny mistrz Wimbledonu Roger Federer jest rozstawiony na trzecim miejscu, ponieważ stara się wygrać wielkiego szlema po raz pierwszy od Australian Open 2010.

Brytyjczyk Andy Murray, przegrany w półfinale Wimbledonu przez ostatnie trzy lata, jest czwarty, a Francuz Jo-Wilfried Tsonga, pokonany półfinalista Wimbledonu w zeszłym roku, jest rozstawiony na piątym.

Tomas Berdych z Czech, który przegrał z Nadalem w finale Wimbledonu 2010, awansował do szóstego miejsca, o jedno miejsce nad Hiszpanem Davidem Ferrerem, który zajmuje wyższą pozycję, ale spada na siódme miejsce ze względu na gorszy wynik na korcie trawiastym .

jak nosić aircast

Amerykański Mardy Fish, który wrócił do akcji po poważnych problemach zdrowotnych, awansował na 10. miejsce przed Johnem Isnerem i Nicolasem Almagro.

Największy skok oddał australijski nastolatek Bernard Tomic, który w zeszłym roku dotarł do ćwierćfinału i awansował z 27. na 20. miejsce, a trzykrotny finalista Andy Roddick zajmuje 30. miejsce.

Orteza łokcia tenisisty Ace

W singlach kobiet rozstawienia odzwierciedlają aktualne rankingi WTA Tour, z numerem jeden na świecie Sharapovą, która pokonała Sarę Errani w tegorocznym finale French Open, została wybrana jako najlepsze rozstawienie przed panującą mistrzynią Wimbledonu Petrą Kvitovą z Czech.

Zwycięstwo Szarapowej w Paryżu dało 25-letniej Rosjance wielki szlem w karierze po poprzednich triumfach mistrzowskich na Wimbledonie w 2004 roku oraz Australian i US Open.

Kvitova, która pokonała Szarapową w zeszłorocznym finale Wimbledonu, jest czwartym rozstawionym za drugą na świecie Victorią Azarenką z Białorusi i Polką Agnieszką Radwańską, która zajmuje trzecie miejsce.

Australijczyk Sam Stosur, obecny zwycięzca US Open, jest piątym rozstawieniem, a Amerykanka Serena Williams, czterokrotna zwyciężczyni Wimbledonu, jest rozstawiona z szóstą.

Najczęściej Problemy

Liderzy konferencji USA West Southern Miss i LA Tech spotykają się w sobotę na wielkim pojedynku. Oto jak oglądać grę na żywo online bez kabla.

Jak sprawdzić, czy pieczona wołowina jest gotowana. Trudno jest stwierdzić, kiedy peklowana wołowina jest gotowa, ponieważ przy użyciu soli do peklowania przybiera różowy kolor. Najlepszym sposobem na stwierdzenie, czy peklowana wołowina jest gotowana, jest odpowiednie ustawienie czasu gotowania ...

Jak jeździć na deskorolce na longboardzie. Longboarding to sport podobny do skateboardingu. Wykorzystuje dłuższą deskę, większe koła, a czasem większe ciężarówki, aby sport longboardingu obejmował speed, freeride, slide i slalom. Longboarding to ...

Amerykanin Sebastian Korda kontynuował swoją dobrą formę, wygrywając w setach prostych z Laslo Djere w pierwszej rundzie Western & Southern Open 2021 we wtorek.